Суббота, 21.12.2024, 20:08
   АРМИЯ  ЖИЗНИ         LIFE  ARMY
Главная | | Регистрация | Вход
«  Апрель 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Главная » 2014 » Апрель » 6 » "...Niestety, znów zaostrza się także sytuacja w Syrii. ..."
"...Niestety, znów zaostrza się także sytuacja w Syrii. ..."
00:38

http://jeznach.neon24.pl/post/107903,piatek-4-04-2014
Bogusław Jeznach
Piątek, 4.04.2014

ACTA DIURNA (405) Nadal pogarsza się ogólny klimat na linii Moskwa-Zachód wokół Ukrainy, choć w Europie głosy są coraz bardziej zróżnicowane. Niestety, znów zaostrza się także sytuacja w Syrii. Zapraszam na kolejny serwis.

 * USA wstrzymały szereg projektów przygotowywanych z Rosją w ramach dwustronnej komisji prezydenckiej, a także niektóre kierunki współpracy na linii organów ścigania, przekierowując jednocześnie fundusze, które były przeznaczone na ich realizację, na wsparcie dla Ukrainy – poinformowano na stronie internetowej Departamentu Stanu USA. „Będą one (fundusze) przekierowane na wsparcie reformy gospodarczej i pomoc w rozwiązaniu innych pilnych spraw, w tym na walkę z korupcją i zwrot skradzionych aktywów Ukrainy” – napisano na stronie amerykańskiego Departamentu Stanu.
 
* Rosja złożyła zapytanie do NATO w sprawie planów zwiększenia liczebności wojsk paktu na terytorium wschodnioeuropejskich państw – powiedział szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow. „…Wychodzimy z założenia, że w stosunkach między Rosją a NATO funkcjonują określone zasady, w tym Deklaracja Rzymska, podstawowy akt Rady NATO-Rosja, zgodnie z którym nie powinno być żadnej stałej dodatkowej obecności wojskowej na terytorium wschodnioeuropejskich państw” – powiedział Ławrow na konferencji prasowej w Moskwie. „Oczekujemy odpowiedzi, która będzie w pełnej mierze oparta na poszanowaniu uzgodnionych z nami zasad” – dodał dyplomata.
 
*  Dług Naftohazu Ukrainy za dostawy rosyjskiego gazu w marcu oszacowano na ponad 2,2 miliarda dolarów – poinformował Gazprom na podstawie wyników spotkania roboczego władz koncernu. Gazprom od 1 kwietnia podniósł ceny na gaz dla Ukrainy do 385,5 dolara z 268,5 za tysiąc metrów sześciennych, znosząc zaproponowany w grudniu rabat, ponieważ strona ukraińska nie spłaca długu i nie płaci za bieżące dostawy. 2 kwietnia prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawę o wypowiedzeniu rosyjsko-ukraińskiej umowy w sprawie Floty Czarnomorskiej, które przede wszystkim przewidywały zniżki na gaz.
 
* Rosyjski rząd zniósł zerowe cło na gaz dla Ukrainy – poinformował premier Rosji Dmitrij Miedwiediew na spotkaniu z szefem Gazpromu Aleksiejem Millerem. Wcześniej ta norma była przewidziana w porozumieniach charkowskich o bazowaniu Floty Czarnomorskiej na Krymie, które zostały anulowane. Ze swej strony Miller powiedział, że cena na gaz dla Ukrainy w kwietniu wyniesie 485 dolarów za tysiąc metrów sześciennych.
 
*  Ukraińskie organy ścigania zatrzymały trzech funkcjonariuszy jednostki specjalnej „Berkut” pod zarzutem strzelania do ludzi w centrum Kijowa 20 lutego. Operację przeprowadzono w środę wieczorem. Wcześniej poinformowano, że snajperzy w Kijowie działali z rozkazu władz Majdanu, co potwierdziła opublikowana w internecie rozmowa telefoniczna Wysokiej przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa Catherine Ashton z szefem MSZ Estonii Urmasem Paetem. Moskwa twierdzi, że snajperami kierował Prawy Sektor.
 
* Oświadczenia o udziale rosyjskich służb specjalnych w wydarzeniach na Majdanie powinny pozostać na sumieniu tych, którzy są z nimi związani – poinformowało centrum komunikacji społecznej FSB Rosji. Dzisiaj szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Walentyn Naliwajczenko na konferencji prasowej w Kijowie powiedział, że „antyterrorystyczna operacja została zaplanowana w celu masowego mordowania protestujących” z udziałem Wiktora Janukowycza. Powiedział on również, że w celu stłumienia protestów do Kijowa rzekomo sprowadzono rosyjskich specjalistów i żołnierzy.
 
* Ministerstwo Obrony Rosji postanowiło odwołać do Moskwy w celu przeprowadzenia konsultacji głównego przedstawiciela wojskowego przy NATO – powiedział wiceminister obrony Anatolij Antonow. Na dniach szef MSZ krajów NATO oświadczył, że zawiesza współpracę z Rosją, ale zachowuje kontakty z Radą NATO-Rosja na szczeblu ambasadorów i wyższym. „Polityka sztucznego zaogniania sytuacji nie jest naszym wyborem. Tym nie mniej, nie widzimy możliwości kontynuowania współpracy wojskowej z NATO jak do tej pory” – powiedział Antonow. „Dalsza współpraca wojskowa z paktem będzie budowana w oparciu o praktyczne kroki partnerów w zakresie „powstrzymywania” Rosji” – powiedział on .
 
* Moskwa nie chce na razie oceniać wiarygodności informacji o tym, że funkcjonariusze „Berkuta” strzelali do ludzi w Kijowie 20 lutego, ale podkreśla, że takie wiadomości są sprzeczne z masą innych doniesień – powiedział szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow. „Trudno oceniać te oświadczenia. Słyszeliśmy i inne wypowiedzi, w tym takie, które nie są przeznaczone dla ogółu społeczeństwa, w rozmowie telefonicznej między wysoką przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa Catheriną Ashton a ministrem spraw zagranicznych Estonii Urmasem Paetem – powiedział Ławrow. Wychodzimy z założenia, że prawda powinna być przejrzysta i całościowa.
 
* 25 obywateli Ukrainy zostało zatrzymanych dzisiaj pod zarzutem przygotowywania dywersji na terytorium Rosji – poinformowała stacja telewizyjna NTV. Stacja telewizyjna wyemitowała kadry z zatrzymań. Według służb specjalnych, akty terrorystyczne były przygotowywane na 14-16 marca w siedmiu regionach w kraju. Wszyscy zatrzymani, wśród których jest trzech aktywistów „Prawego sektora”, już potwierdzili otrzymanie instrukcji od przedstawicieli Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. Postawione przed nimi zadania dotyczyły między innymi: fotografowania miejsc dyslokacji i przemieszczania się sprzętu wojskowego, sił zbrojnych Rosji w regionach przygranicznych, a także nawiązania kontaktów z rosyjskimi radykalnymi strukturami.
 
* Olha Bohomolec, słynna już lekarka z Majdanu, która kandyduje na fotel prezydenta Ukrainy i zbierała publiczne datki na wpłacenie wadium (250 tys. $), przyznała się, że ma na koncie miliony hrywien, 7 mieszkań, 2 kamienice i 5 działek budowlanych. „Faktycznie nie jestem biedna, ale ostatnio dużo wydałam na pomoc dla Majdanu i projekty społeczne” - powiedziała.  W latach 1993-1994 Olha Bohomolec studiowała w Akademii Medycznej w Pensylwanii w Stanach Zjednoczonych i w Instytucie Dermatopatologii Bernarda Ackermana (Filadelfia, USA). Jest tą osobą, która poinformowała ministra spraw zagranicznych Estonii Paeta, że snajperami na Majdanie byli ludzie ze strony protestu, a nie z Bierkutu, ale potem się tego wyparła.
 
* Moskwa wzywa, aby w „sprawie snajperów” z Kijowa nie wyciągać pochopnych i upolitycznionych wniosków, opartych na materiałach i hipotezach, które „nagle” się pojawiły – powiedział dzisiaj pełnomocnik MSZ Rosji do spraw Demokracji i Nadrzędności Prawa Konstantin Dołgow. „Uważnie śledzimy tak zwaną „sprawę snajperów”, która ujawniła cyniczne i prowokacyjne morderstwa podczas zamieszek na Majdanie w Kijowie” – napisał dyplomata na swoim blogu na Twitterze. Moskwa jest przekonana, że dochodzenie powinno być profesjonalne, bezstronne i oparte na obiektywnych i twardych faktach, bez ingerencji z zewnątrz.
 
* Rosja zwróci Ukrainie okręty i statki pomocnicze, które wchodziły w skład ukraińskiej marynarki wojennej. Jako pierwsza zwrócona zostanie korweta „Ternopil”, o czym poinformowało źródło w rządzie Krymu. Wcześniej dowódca rosyjskiej marynarki wojennej Wiktor Czyrkow powiedział, że na Krymie obecnie znajduje się około 80 okrętów wojennych i statków pomocniczych ukraińskiej marynarki wojennej. Korweta „Ternopil” wyruszy z Sewastopola do Odessy jeszcze w tym tygodniu. Problem polega na tym, że zdecydowana większość ukraińskich marynarzy przeszła na stronę rosyjską, w wyniku czego obecnie nie ma komu przeprowadzić okrętów.
 
* Moskwa uważa za niedopuszczalną wypowiedź ministra finansów Niemiec Wolfganga Schäuble’a, który porównał przyłączenie Krymu do Rosji z zajęciem przez III Rzeszę w 1938 roku czechosłowackich Sudetów. MSZ Rosji we czwartek złożyło odpowiednie oświadczenie na ręce ambasadora Niemiec w Moskwie. „Uważamy podobnego rodzaju pseudohistoryczne wypowiedzi niemieckiego ministra za prowokacje, - podano w komentarzu MSZ. – Podobne analogie są głębokim fałszowaniem wydarzeń i faktów. Zajmujący wysokie stanowisko ministerialne urzędnik w Niemczech powinien zdawać sobie sprawę z tego, co mówi”.
 
* Czołowy polityk opozycyjnej partii niemieckiej Zieloni Jürgen Trittin skrytykował politykę NATO wobec Rosji w sporze o Ukrainę, a najbardziej propozycję przesunięcia wojsk do Polski. Byłoby to błędem, ponieważ ten gest będzie odebrany jako eskalacja. Zdaniem Trittina takie zapowiedzi, czy też tylko rozważania, utrudniają znalezienie rozwiązania kryzysu na Krymie. NATO musi przestać pobrzękiwać szabelką. Trittin skrytykował również sekretarza generalnego NATO Andersa Fogha Rasmussena za zapowiedź dalszego rozszerzania Sojuszu, określając jego słowa jako "niebezpieczne dla otoczenia". Kto przyjmuje do Sojuszu kraje z nierozwiązanymi problemami terytorialnymi, ten nie przyczynia się do stabilizacji ich położenia, lecz destabilizuje NATO” - uważa Trittin. Postulat wysłania wojsk lądowych do krajów na wschodniej flance NATO odrzucił też minister spraw zagranicznych Niemiec Frank-Walter Steinmeier. Uważam, że byłoby dobrze, gdybyśmy nie wykorzystywali obecnej sytuacji do dalszego zaostrzania sytuacji - powiedział 1 kwietnia w Brukseli. Tymczasem rząd w Warszawie chciałaby wzmocnienia stałej obecności wojskowej NATO w państwach na wschodzie Sojuszu. Władze wojskowe i poszczególne kraje NATO powinny się zastanowić, jak w tej nowej sytuacji wyrównać poziom bezpieczeństwa członków Sojuszu na całym jego terytorium - powiedział Radek Sikorski 1 kwietnia, przy okazji spotkania ministrów spraw zagranicznych państw NATO, które było poświęcone konsekwencjom kryzysu na Ukrainie i powrotu Krymu do Rosji. Przedtem w Weimarze Sikorski powiedział, że byłby szczęśliwy, gdyby w Polsce stacjonowały dwie brygady wojsk Sojuszu Północnoatlantyckiego
 
* Szefowa MFW Christine Lagarde uważa, że gospodarka Ukrainy zostałaby zrujnowana bez pomocy, której udzieliła jej Rosja kilka miesięcy temu. „Gospodarka Ukrainy zmierzała ku katastrofie. Bez tej pomocy, którą Ukraina otrzymała od Rosji kilka miesięcy temu, kraj zmierzał donikąd” – powiedziała Lagarde w wywiadzie dla stacji telewizyjnej PBS. Pod koniec ubiegłego roku Rosja zainwestowała w ukraińskie obligacje europejskie 15 miliardów dolarów i już w grudniu wykupiła pierwszą transzę papierów na kwotę 3 miliardów dolarów. Wtedy również zostało osiągnięte porozumienie o zniżce na gaz dla Ukrainy o około jedną trzecią od ujętej w kontrakcie ceny.
 
* Wydarzenia na Ukrainie i ochłodzenie stosunków z Zachodem wykazały, że rosyjska gospodarka jest jeszcze zbyt wrażliwa z punktu widzenia wpływu czynników zewnętrznych – powiedział wiceminister rozwoju gospodarczego Andriej Klepacz. „Odnotowujemy bardzo dużą wrażliwość naszej gospodarki… nie tylko wobec dynamiki cen na ropę naftową na świecie, ale i sytuacji związanej z odpływem kapitału” – powiedział minister. Przypuszcza on, że wzrost PKB w 2014 roku przy zachowaniu bieżącej tendencji będzie niższy niż 1%, a stagnacja w gospodarce może się przeciągnąć bez podjęcia działań strukturalnych.
 
* Prokuratura Generalna Ukrainy wydała nakaz aresztowania i postawienia przed sądem Wiktora Janukowycza – poinformował nowy szef Służby Bezpieczeństwa Walentin Naliwajczenko. 28 marca Prokuratura Generalna wszczęła postępowanie karne przeciwko Janukowyczowi za wezwania do „domagania się przeprowadzenia referendum w sprawie określenia statusu każdego regionu w składzie Ukrainy”. Sprawę wszczęto z artykułu „Działania, nakierowane na siłową zmianę lub obalenie porządku konstytucyjnego lub przejęcie władzy państwowej”.
 
* Na posiedzeniu rady ministrów spraw zagranicznych krajów Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym nie omawiano planów NATO w zakresie zwiększania swoje obecności w Europie Wschodnie – powiedział szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow. „Nie omawialiśmy tego tematu. OUBZ ma za zadanie zapewnienie bezpieczeństwa należącym do tej organizacji państwom. To był główny temat naszych dzisiejszych rozmów” – powiedział dyplomata na konferencji prasowej w Moskwie na podstawie wyników spotkania. Jednocześnie rosyjski minister podkreślił, że „OUBZ nie jest zainteresowany w podsycaniu konfrontacji z kimkolwiek, w tym z NATO”. W skład OUBZ wchodzi 6 państw: Rosja, Kazachstan, Białoruś, Armenia, Kirgizja i Tadżykistan.
 
* Jeden z dwóch północnokoreańskich samolotów bezzałogowych, który spadł w Korei Południowej, fotografował i przekazywał do Korei Północnej wysokiej jakości zdjęcia pałacu prezydenckiego w Seulu i przylegających do niego dzielnic – poinformowała dzisiaj japońska gazeta „Sankei”. Zdjęcia miały wyższą rozdzielczość niż te, które robią południowokoreańskie satelity szpiegowskie. Samolot bezzałogowy, który nie został zauważony przez radary, spadł w rejonie strefy zdemilitaryzowanej niedaleko miasta Paju. Południowokoreańscy żołnierze znaleźli go 24 marca. Seul wskazuje na niebezpieczeństwo tego, że tego typu aparaty mogą być wykorzystywane również w celach bojowych.
 
* Operacja w sprawie rozbrojenia chemicznego Syrii została całkowicie wstrzymana z powodu sytuacji z bezpieczeństwem niedaleko portu Latakia, dokąd były dostarczane substancje toksyczne w celu ich wywozu z kraju i późniejszej likwidacji – powiedział dzisiaj stały przedstawiciel Francji przy ONZ Gerard Araud. „Od 23 marca do Latakii nie przybywają konwoje z bronią chemiczną, nie realizowany jest załadunek na statki” – powiedział dyplomata po posiedzeniu za zamkniętymi drzwiami w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. W ostatnich tygodniach rebelianci, którzy przenikają z terytorium Turcji,  coraz częściej ostrzeliwują z moździerzy rejony w pobliżu Latakii. Pojawiły się doniesienia o rannych.
 
* W Syrii rebelianci islamscy ostrzelali dzisiaj z moździerzy przedmieścia Damaszku, Harasta, w tym miejscową szkołę podstawową. Cztery pociski wybuchły w budynku i w pobliżu szkoły. Zginęło 6 dzieci, a 8 zostało rannych. W środę w wyniku podobnego ostrzału moździerzowego w Damaszku zginęło także  8 osób, a ponad 30 rannych trafiło do szpitala.
 
* Armia syryjska przechwyciła w ciągu dwóch ostatnich dni ciężarówkę i furgonetkę z ponad tonowym ładunkiem tabletek Captagonu, którymi powszechnie narkotyzują się islamscy rebelianci.  Jest to odmiana fenetyliny – stymulanta z grupy amfetamin, który pobudza zapał do walki i znieczula na ból. Pod wpływem tego środka bez wahania i ze śmiechem zadaje się także ból innym, popełnia zbrodnie i okrucieństwa nie czując współczucia dla ofiar. Captagon stanowi podstawową rację wydawaną codziennie bojówkarzom przed  walką. Zmieszany z haszyszem pozwala także uśmierzać głód i pragnienie, oraz oddalać senność. Captagon został opracowany w 2011 roku w laboratorium NATO w Bułgarii, ale obecnie jest produkowany w dużych ilościach na Bliskim Wschodzie, także na kontrolowanych przez rebeliantów terenach Syrii.
 
* Mieszkańcy Turcji wczoraj ponownie uzyskali możliwość korzystania z Twittera. IP-adres serwerów firmy odblokowali najwięksi dostawcy usług internetowych Turkcell i TTNET. Zdjęcie ograniczeń na bezpośredni dostęp do zasobu odbyło się zgodnie z decyzją Sadu Konstytucyjnego. Werdykt jest ważnym precedensem, który może odegrać pozytywną rolę również w kwestii odblokowania portalu YouTube. Został on zablokowany 27 marca w związku z opublikowaniem przez jego użytkowników dokumentów z tajnego posiedzenia tureckich władz w sprawie Syrii.
 
* Międzynarodowe biuro morskie podało, że w niedzielę w cieśninie Ormuz  doszło do ataku na przepływający tankowiec. Niezidentyfikowana, szybka  łódź ślizgowa z sześcioma ludźmi na pokładzie ostrzelała w pędzie kajuty i mostek kapitański nie wyrządzając większych szkód, po czym uciekła w stronę wybrzeża Omanu. Nie podano pod jaką banderą płynął tankowiec.
 
* Mohammed Dahlan, 52-letni b. szef sił al-Fattah w Gazie, którego z Zajordanii wygonił Mahmoud Abbas, 79-letni prezydent Autonomii Palestyńskiej, zamierza wkrótce kandydować na jego następcę. Jest on zaufanym przyjacielem szarej eminencji Egiptu – generała al-Sissi oraz głównym pośrednikiem dla uzyskiwania funduszy m.in. od emira Kataru. Był on ważnym dowódcą polowym intifady i szuka współpracy z Hamasem, ale obecnie dysponuje ogromnymi funduszami z zagranicy i współpracuje z wywiadami wielu krajów, w tym Izraela, który zapewnia mu ciche poparcie. Stara kadra OWP odnosi się do niego nieufnie i zarzuca mu zdradę stanu.
 
* W Paryżu odbyło się semestralne spotkanie zarządu Światowego Kongresu Żydów (WJC), złożonego z 49 działaczy. Wsłuchali oni referatu Robina Shepherda o rozwoju grup neofaszystowskich w Europie i przyjęli szereg uchwał o walce z antysemityzmem i wrogością wobec Izraela. Zarząd zaapelował, aby nie dramatyzować wybryków antysemickich ani sytuacji Żydów na Ukrainie, bo może to utrudnić legitymizację nowego rządu. Zaapelowano o poparcie dla Izraela  i określenia „państwo żydowskie”, Zarząd WJC poparł władze francuskie za jego potępienie antyżydowskiego komika Dieudonne i władze brytyjskie za sankcje wobec piłkarza Nicolasa Anelki za jego wypowiedzi o Żydach. Zarząd WJC potępił władze węgierskie za publiczne uznanie dla regenta Miklósa Horthy’ego.
 
* Poziom zanieczyszczenia powietrza w Wielkiej Brytanii osiągnął maksimum z powodu smogu i pyłu, które przyniósł wiatr po burzach piaskowych w Afryce – poinformowały brytyjskie media. Podkreślono, że smog stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia ludności. Od czwartku rano dużo więcej ludzi zwróciło się o pomoc lekarską. Lekarze proszą wszystkich, kto choruje na astmę i choroby układu krążenia w miarę możliwości, aby nie wychodzili z domów. Premier Wielkiej Brytanii David Cameron zrezygnował z regularnego porannego biegania i poradził ludziom, aby zastosowali się do zaleceń lekarzy i ograniczyli aktywność fizyczną.
 
* Ewakuację ogłoszono w głównym korpusie Uniwersytetu Connecticut w Stanach Zjednoczonych ze względu na doniesienia o bombie – podano na oficjalnej stronie uniwersytetu. „Jeśli znajdujecie się w budynku lub niedaleko niego, ewakuujcie się. Jeśli znajdujecie się w innej części kampusu, znajdźcie sobie schronienie”, o czym mowa jest w komunikacie na stronie. Studentom i pracownikom uniwersytetu polecono, aby nie zbliżali się do jego terytorium, aż do odwołania. Uniwersytet Connecticut został założony w 1881 roku. Obecnie uczy się w nim ponad 28 000 studentów.
 
* Francja znów stała się najczęściej odwiedzanym krajem świata. W 2013 roku przyjęła ona 85 milionów turystów – poinformował we wtorek dziennikarzy szef Agencji ds. Rozwoju Turystyki we Francji (Atout France), Christian Mantei. Jak powiedział, roczny przyrost turystów wyniósł 6%. „To dobry wynik, ale obecnie głównym zadaniem jest skierowanie napływu turystów do rzadko odwiedzanych regionów” – powiedział Mantei. Szefowa rosyjskiego przedstawicielstwa Atout France, Inessa Korotkowa, poinformowała, że w 2013 roku rosyjski napływ turystów do Francji zwiększył się o 15%, przekraczając 900 tysięcy osób.
 
* Była pierwsza dama Francji Carla Bruni Sarkozy po raz pierwszy przyjedzie do Moskwy z koncertem solowym. Jedyny koncert piosenkarki odbędzie się w stołecznym Domu Muzyki 2 czerwca – poinformowali dzisiaj organizatorzy nadchodzącego wieczoru. „Carla Bruni da koncert w Moskwie w ramach światowego tournée. Zaśpiewa ona dla rosyjskiej publiczności zarówno znane piosenki, jak i nowe utwory. Bilety trafią do sprzedaży w przyszłym tygodniu” – powiedzieli organizatorzy. Czy mąż, były prezydent Francji Nicolas Sarkozy będzie towarzyszył żonie na razie nie wiadomo.
 
* W Stanach Zjednoczonych zostanie zaprezentowanych publiczności ponad 20 namalowanych przez byłego prezydenta George’a W. Busha portretów światowych przywódców, w tym prezydenta Rosji Władimira Putina, kanclerz Niemiec Angeli Merkel i byłego premiera Wielkiej Brytanii Tony'ego Blaira. Obrazy zostaną wystawione w piątek podczas show telewizyjnego Today. W wywiadzie dla NBC Bush junior powiedział, że ani jeden z namalowanych przez niego liderów na razie nie miał możliwości zobaczenia swojego portretu. „Myślę, że będą zdziwieni, że George Bush został malarzem – powiedział 43. prezydent Stanów Zjednoczonych. Bush junior zainteresował się malarstwem po odejściu ze stanowiska prezydenta w 2009 roku.

* Odsunięty od władzy prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz powiedział, że nadal marzy o powrocie na Ukrainę. "Marzę po prostu o powrocie na południowy wschód. To moja ojczyzna, są tam groby moich przodków. Mam obowiązek to zrobić. Chciałbym, aby doszło do tego na drodze pokojowej” – powiedział Janukowycz w wywiadzie dla Associated Press.
 
* Żona niemieckiego kierowcy wyścigowego Michaela Schumachera, który przebywa w śpiączce po wypadku na nartach, nie zamierza przebudowywać rodzinnej rezydencji w Szwajcarii na centrum medyczne – powiedziała menadżer sportowca Sabine Kehm. Pod koniec marca w mediach pojawiły się informacje, że żona Schumachera Carolina zamierza wybudować centrum medyczne na kwotę 16 milionów dolarów na terenie rodzinnej rezydencji na brzegu jeziora Genewskiego, żeby przewieźć tam Michaela. Mówiąc o stanie zdrowia Schumachera, Kehm powiedziała, że „są znaki, które dają nam nadzieję”.

 

Просмотров: 843 | Добавил: Pekok | Рейтинг: 0.0/0 |
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Меню сайта
Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 117
Статистика

Онлайн всего: 8
Гостей: 8
Пользователей: 0
Форма входа
Поиск
Архив записей
Друзья сайта
  • Официальный блог
  • Сообщество uCoz
  • FAQ по системе
  • Инструкции для uCoz



  •  
     


      «EUROPE»

      «CHINA»

      «AMERICA»

      «POLSKA»

      «ČESKO»



     ⇒  «ЧТОБЫ НЕ БЫЛО ВОЙНЫ, ДЕЛАЙТЕ СВОЙ ГРАЖДАНСКИЙ БИЗНЕС» ⇐ 
    Copyright MyCorp © 2024
    Бесплатный конструктор сайтов - uCoz